Подробнее на сайте: http://hardcomputer.ruhttp://run-pc.ruhttp://codingway.ru http://collect-computer.ruhttps://themes-wp.org https://python-scripts.com http://collect-pc.ruhttp://hightechcomp.ruhttp://build-biz.ruhttp://gromder.net
http://pro-java.ruhttp://live-code.ru http://computermonster.ru http://pythonlearn.ruhttp://python-3.ru

چشم اندازی از کارخانه داداریو

 

 

چشم اندازی از نحوه‌ی تولید سیم در کارخانه‌ی داداریو

 

همانطور که بخش تاریخچه‌ی کمپانی داداریو گفته شد، خانواده‌ی داداریو تمامی امکانات و توان و دانش خود را در راه رسیدن به بهترین تولیدات به کار گرفته‌اند و نتیجه‌ی این تلاش، کارخانه ای‌ست عظیم و قدرتمند که در گوشه گوشه‌ی خود، تجربیاتی ارزشمند را جای داده‌است. برای آشنایی بیشتر با نحوه‌ی تولید محصولات این کمپانی، چشم‌اندازی از این صنعت عظیم را به نمایش می‌گذاریم.

اولین دستگاهی که در بدو ورود به کارخانه‌ی داداریو تمام نگاه‌ها را به خود جلب می‌کند، دستگاه سیم پیچی‌ست مربوط به سال 1917. این دستگاه که برای ساختن سیم ویولون و گیتار توسط "چارلی و روکو داداریو" استفاده می‌شده‌است با بهره‌گیری از تسمه‌هایی که به موتور متحرکی در زیر دستگاه متصل بودند، تمامی سیم‌های فروشگاه داداریو را در آن زمان تولید می‌کرد. سیم‌های ساخته شده از روده حیوانات پس از قرار گرفتن در این دستگاه و تنظیم اندازه‌ی کشش و گذراندن مراحل سیم‌پیچ شدن، جلا داده می‌شدند و پس از آن، دو سر انتهایی هر سیم توسط رشته‌ای از جنس ابریشم محکم می‌شد. گرچه استفاده از روده حیوانات سالیان سال است که منسوخ شده‌است اما روند تولید سیم‌های کنونی این کمپانی تقریبا به همان صورت و با همان دقت سیم‌های دست‌ساز ادامه دارد. در ادامه تمامی مراحل تولید سیم‌های کمپانی دداریو را مرور خواهیم کرد و خواهیم دید که با وجود گذشت سالیان سال، صاحبان و تولیدکنندگان این کمپانی، حداکثر تلاش خود را کرده‌اند تا با تولید محصولاتی برتر با بیشترین کیفیت ممکن، بهترین جایگاه را با تکیه بر تجارت خانوادگی‌شان داشته‌ باشند.

در این بخش از کارخانه که در تصویر بالا نشان داده شده، سیم‌های اولیه در دسته‌های مختلف طبقه بندی می‌شوند و برحسب تاریخ، برچسب زده‌ می‌شوند. این طبقه‌بندی معمولا بر اساس جنس سازنده‌ی سیم‌ها (استیل یا نیکل) صورت می‌گیرد. هسته‌ی اولیه این سیم‌ها از برترین کارگاه‌های صنعتی در سراسر دنیا تهیه می‌شوند. نکته‌ی مهم در این بخش از کارخانه برچسب‌هایی‌ست که بر اساس تاریخ تولید بر روی بسته بندی‌ها قرار می‌گیرند. این امر سبب می‌شود سیم‌ها در بازه‌ی زمانی مشخص و کوتاهی در روند تولید قرار بگیرند تا در بهترین کیفیت ممکن به دست مصرف کننده برسند. روزانه بیش از 600 هزار سیم در کمپانی داداریو تولید می‌شوند که به دلیل بهره گیری از مواد اولیه‌ی تازه، بیشترین کیفیت ممکن و کمترین هزینه‌ی انبارداری را برای کارخانه به همراه خواهد داشت.

پس از گذراندن مراحل مختلف تولید و تنظیم سیم‌ها با استفاده از دستگاه اندازه‌گیری دیجیتال، در این مرحله می‌بایست سیم‌ها از نظر کشش و ضخامت تست شوند. در این تصویر، مهندسی را مشاهده می‌کنید که با استفاده از دستگاه مورد نظر، حداکثر فشار ممکن را با توجه به ضخامت و نوع کشش پیش‌بینی شده بر سیم وارد می‌کند تا میزان انعطاف پذیری سیم مشخص شود. در این تست، دو سر یک سیم (به عنوان نمونه) به قلاب‌هایی که در دستگاه تعبیه شده‌اند متصل شده، پیچش لازم بر سیم وارد می‌شود تا جایی که سیم بکشند. تعداد دفعات پیچش در هر تست توسط دستگاه ثبت می‌شود. در نتیجه ،سیم‌هایی که از نظر کیفیت در این محدوده قرار نگیرند از چرخه تولید خارج خواهند شد.

بیشترین امری که کمپانی داداریو را از سایر تولید کنندگان سیم متمایز می‌سازد، دستگاه‌هایی‌ست که توسط مهندسان این کمپانی طراحی و تولید شده‌اند. این دستگاه‌ها به کامپیوترهایی متصل هستند که در اختیار بازرسان و کارشناسان کیفی این کمپانی قرار دارند و نظارت همه جانبه‌ی مراحل اصلی تولید را برای ایشان ممکن می‌سازد. این ماشین‌آلات تا حدی منحصر به فرد هستند که توسط برخی از کمپانی‌های سازنده سیم گیتار خریداری شده‌اند .بر این اساس، این بخش از کارخانه را می‌توان قلب تپنده‌ی آن نامید.

روزانه 600 نفر در کمپانی داداریو مشغول به کار هستند که این تعداد شامل کارمندان بخش اداری، مهندسان و طراحان و تکنسین‌های بخش تولید بوده که تجارتی 24 ساعته را برعهده دارند. این بخش از کارخانه که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید، از شلوغ‌ترین و پر سروصداترین قسمت‌های آن به شمار می‌رود که به تولید سیم‌های گیتار الکتریک اختصاص داده شده‌است.

کمپانی داداریو برای اولین بار ایده‌ی رنگ‌بندی دو سر انتهایی سیم‌ها را در تولید سیم گیتار ارائه داده‌است. در این تصویر، دستگاه اتوماتیک تولید سیم اولیه گیتار را مشاهده می‌کنید. دستگاهی که هر سیم را در اندازه‌ی تعیین شده می‌برد و  گلوله‌های رنگی را به انتهای هر سیم متصل می‌کند. در انتهای کار، گره‌ای در دو سر هر سیم زده می‌شود تا این بخش از کار به پایان برسد.

 در این بخش از کارخانه، سیم‌پیچ‌های مورد نظر بر روی سیم اصلی قرار می‌گیرند. این سیم پیچ‌ها بر اساس کاربرد و ویژگی خاصی که پیش‌بینی شده‌است، مختلف خواهند بود مانند: استیل ، نقره ، برنز و ... .در این تصویر، تکنسینی را مشاهده می‌کنید که در حال تنظیم سیم‌پیچ بر روی سیمی از جنس استیل، بر روی دستگاهی‌ست که توسط "جان داداریو پسر" در دهه 70 میلادی طراحی و ساخته شده‌است. این دستگاه نسبت به دستگاه‌های جدید و دیجیتال سیم‌پیچی، بسیار ساده و قدیمی‌ست تا جایی که برای تنظیم سرعت چرخش سیم در آن، از آیتم" ولت متر" استفاده شده‌است. با وجود این سادگی و قدمت، طراح این دستگاه این امکان را میسر کرده‌است که به طور همزمان، دو سیم در این دستگاه تنظیم و سیم‌پیچی شوند.

 دستگاه‌هایی که در تصویر بالا وجود دارند، برترین ماشین‌آلات دیجیتال و پیشرفته‌ی تنظیم سیم‌پیچ در صنعت تولید سیم گیتار هستند که توسط مهندسان کمپانی داداریو، طراحی و ساخته شده‌اند. این دستگاه‌ها این امکان را برای تکنسین‌ها فراهم می‌کنند تا به طور همزمان، چندین سیم را تنظیم و سیم‌پیچ کنند. این امر توسط کامپیوتر‌های بسیار پیشرفته مورد ارزیابی و نظارت قرار دارد تا کوچکترین اشکالی در روند تنظیم و سیم‌پیچی بوجود نیاید. فولدرهایی که با رنگ‌ قرمز و سبز مشخص شده‌اند، این امکان را به مدیران هر بخش می‌دهند که روند کار را بر روی هر دستگاه ارزیابی کنند. 

بخشی از مساحت اصلی کارخانه‌ی کمپانی داداریو، به ساخت سیم‌های سازهای زهی نظیر ویولون و ویولون سل اختصاص داده شده‌است. به دلیل تفاوت طول این سری از سیم‌ها، ماشین‌آلات مربوط به آن‌ها نیز، کشیده‌تر و بزرگتر از ماشین آلات معمولی‌هستند. علاوه بر این، زمان طولانی‌تری صرف تولید این گروه از سیم‌ها خواهد شد.

 در این تصویر، تکنسینی را مشاهده می‌کنید که در حال تنظیم کشش پیش‌بینی برای سیم‌های نایلونی( تریبل) می‌باشد. این سری از سیم‌ها، برای گیتار کلاسیک، طراحی و ساخته شده‌اند که در کشش‌های پایین، متوسط، بالا و بسیار بالا در بازار عرضه می‌شوند. مراحل سیم‌پیچ شدن سیم‌های نایلونی، تقریبا مشابه سیم‌های باس بوده با این تفاوت که در انتهای دو سر هر سیم، گره‌ای از جنس خود سیم نایلونی به جای گلوله‌های فلزی سیم‌های باس، در نظر گرفته می‌شود.

 در این مرحله از کار، سیم‌های الکتریکی که تنظیم و کامل شده‌اند، طبقه بندی می‌شوند و پس از پیچیده‌شدن در بسته‌بندی اصلی قرار می‌گیرند و با سایر سیم‌های هم رده‌ی خود، در یک ست 6 تایی قرار می‌گیرند و نهایی می‌شوند. همانطور که مشاهده کردید، بسیاری از مراحل اصلی تولید و تهیه سیم گیتار در کارخانه کمپانی داداریو، توسط تکنسین‌های بسیار ماهر (و نه ماشین‌آلات صنعتی) انجام می‌شود که نیازمند دقت بالا و مهارتی بی‌نظیر است.

بالاخره آخرین مرحله‌ی تولید و تهیه سیم گیتار که همان مرحله‌ی بسته بندی نهایی‌ست، فرا می‌رسد. در این بخش، سیم‌های طبقه‌بندی شده، در بسته‌های جداگانه که در مقابل خوردگی و سایش مقاوم هستند، قرار می‌گیرند و پس از آن، در جعبه‌هایی که از جنس مقوای بازیافت شده هستند، بسته‌بندی می‌شوند. این شیوه بسته‌بندی، به دلیل نوع مقوای بسیار سبکی که مخصوص این کمپانی تهیه شده‌است، سبب می‌شود تا  پسماند مقوا تا 75 درصد کاهش بیابد. علاوه بر این، این کمپانی با ایجاد کارگاهی که در همین خیابان و دقیقا روبروی محل کارخانه واقع شده‌است، طراحی و رنگ‌بندی بسته‌ها را نیز به طور اختصاصی توسط کارمندان خود، صورت می‌دهد. این امر نه تنها سبب می‌شود تا تمامی امور مربوط به این تجارت، توسط کارشناسان مربوطه همین کمپانی، مورد نظارت قرار داشته باشد، بلکه هزینه‌های تولید را تا میزان قابل توجهی کاهش می‌دهد. کمپانی داداریو با ادامه‌ی اعتماد و اهتمام به حفظ "تجارت خانوادگی" ، سایر تولیدی‌های وابسته به خود نظیر Planet Waves, Evans Drumheads, Rico Reeds را نیز، زیر پوشش قرار داده‌است. این امر، نشان از اهمیت دادن مدیران و روسای این کمپانی به نوازندگان و مصرف‌کنندگانی‌ست که می‌خواهند بهترین کالای ممکن را با بهترین قیمت نسبت به نمونه‌های مشابه در بازار، تهیه کنند.


search