توضیح رئیس داداریو در رابطه با سیم‌های تقلبی

 

 

توضیحات رئیس کمپانی داداریو درباره رواج محصولات تقلبی

 ضرب المثلی هست که می‌گوید: تقلید بالاترین درجه‌ی چاپلوسی‌ست. متاسفانه شیوه‌ی جدید تجارت در جهان کنونی، تقلید و کپی‌برداری را به مرحله‌ای از وقاحت رسانده که تاکنون وجود نداشته‌است. منظور من، تولید و کپی‌برداری آشکار از محصولات محبوب و موفق در میان مصرف‌کنندگان است. محصولاتی از قبیل کیف‌دستی، ساعت، خودکار، شلوار جین و حتی سیم گیتار!

در ابتدا محصولاتی که با برند داداریو و به صورت تقلبی به بازار وارد شده بودند به راحتی قابل تشخیص بودند. کیفیت و شکل بسته‌بندی، چاپ و از آن مهم‌تر کیفیت محصول داخل بسته‌بندی به حدی پایین و غیر قابل قبول بود که تشخیص محصول اصلی از تقلبی را برای همگان امکان پذیر می‌ساخت. اما امروزه، با ظهور اسکنرهای فوق‌تخصصی و نرم‌افزارهای کامپیوتری پیشرفته، تولیدکنندگان محصولات تقلبی توانایی و مهارت کپی کردن انواع بسته‌بندی را به دست آورده‌اند. در بسیاری از موارد، کارکنان بخش کنترل کیفی کمپانی داداریو، مجبور شدند تا با استفاده از قدرتمندترین نرم‌افزارهای بزرگ‌نمایی، بسته‌بندی اصل را از بسته‌بندی تقلبی تشخیص دهند.

اما تشخیص تفاوت میان سیم‌های اصل و تقلبی داستان دیگری‌ست. گرچه بسته‌بندی محصولات تغییری شگرف نسبت به گذشته داشته است اما کیفیت سیم‌های تقلبی پیشرفتی نسبت به گذشته نداشته است. این محصولات همچنان تولیدات دست‌سازی هستند که توسط افرادی فاقد مهارت و دانش کافی و با استفاده از نامرغوب‌ترین مواد اولیه ساخته و تولید می‌شوند. این امر تهدیدی‌ست جدی برای خدشه‌دار کردن برند ما و خیانتی‌ست به مصرف کنندگان وفادار محصولات کمپانی داداریو. بخش اعظمی از این سیم‌ها حتی قابلیت کوک شدن و تنظیم درست را نیز نداشته و در نتیجه هیچ یک از ویژگی‌های اساسی سیم‌های اصل که شامل کیفیت بالا و دوام و ماندگاری طولانی هستند را  شامل نمی‌شوند.

امروزه سیم‌های تقلبی را می‌توان در بسیاری از وب‌سایت‌های اینترنتی و حتی فروشگاه‌های قانونی عرضه‌کننده‌ی لوازم موسیقی در سراسر دنیا پیدا کرد. سیم‌های تقلبی اخیرا در کشورهای انگلیس، آلمان، برزیل، یونان، ترکیه، رومانی و بسیاری از کشورهای دیگر دیده شده‌اند. یک سرشماری در کشور چین نشان داد که بیش از 100 فروشنده در 4 شهر این کشور سیم‌های اصل را به فروش می‌رسانند اما این در حالی‌ست که حجم عظیمی ار فروشندگان در این کشور سیم‌های تقلبی را ارائه می‌دهند. متاسفانه تشخیص سیم‌های اصل از تقلبی با توجه به نوع بسته‌بندی آن‌ها برای خریداران و مصرف کنندگان، غیر‌ممکن ارزیابی شده‌ است.

جیم داداریو

برای مقابله با این تهدید، ما با پشتکار و قاطعیت تمام، حداکثر تلاش خود را کرده‌ایم تا با این نوع غیرقانونی و غیراخلاقی از تجارت که در صنعت موسیقی به وجود آمده‌است، مقابله کنیم:

1. استخدام کارشناسان و بازرسان ماهر در زمینه‌ی شناسایی و مقابله با تولید‌کنندگان محصولات تقلبی با برند داداریو(در حال حاضر این اقدام در کشور چین که بیشترین میزان تولید محصولات تقلبی را در جهان دارد، صورت گرفته‌است.)

2. در پی بازرسی‌های مکرر، تاکنون 3 واحد تولیدی در کشور چین که محصولات کمپانی داداریو و سایر کمپانی‌های معتبر در عرصه‌ی موسیقی را به صورت غیرقانونی تولید می‌کردند شناسایی شده، فعالیت‌شان متوقف و مجازات قانونی برایشان درنظر گرفته شده‌ است. باید اذعان داشت که این بازرسی‌ها و اقدامات قانونی با متخلفان در سطح گسترده ادامه خواهد داشت و هرگز متوقف نمی‌شود.

3. در رابطه با این مسئله، مذاکرات مستقیمی با وزارت بازرگانی دولت ایالات متحده، وزارت امور خارجه، دفتر نمایندگی تجارت جهانی در ایالات متحده و کمیسیون تجارت بین‌الملل صورت گرفته‌است. در پی این مذاکرات، اخیرا کمیته‌ی مالی در مجلس سنای ایالت متحده، درخواست بررسی سیاست متخلفانه‌ی کشور چین را صادر کرده‌است و بر اساس آن، گزارشی به کمیته تخلفات تجارت جهانی داده شده‌است. این گزارش اعلام می‌دارد که فقدان قدرت اجرایی قوانین بین‌المللی در کشور چین تاثیراتی منفی و قابل ملاحظه بر اقتصاد امریکا داشته‌است. در یکی از جلسات بررسی این مسئله، من به عنوان یکی از تولیدکنندگان در ایالت متحده، تاثیر منفی حضور تولیدات تقلبی این کشور در بازار جهانی را مطرح ساختم و عنوان کردم که این امر صدمه‌ای جدی به کمپانی داداریو خواهد زد. در صورت ادامه‌ی این روند، این صدمه به صورت جدی مانع ایجاد و تولید فرصت‌های شغلی مختلف در سراسر جهان خواهد بود.

4. در تابستان 2009، ما شیوه‌ای جدید از ارائه‌ی سیم‌های گیتار را آغار کردیم. در این شیوه، بر روی بسته‌بندی داخلی هر ست از سیم‌های گیتار، شماره سریالی درج می‌شود که مخصوص به همان سیم بوده و مشابه ندارد. بعد از یکسال، تقریبا تمامی نمایندگی‌ها، فروشگاه‌ها و توزیع کنندگان سیم‌های کمپانی داداریو، این سری جدید از سیم‌ها را ارائه می‌دهند. این شماره‌ها در بانک اطلاعات کمپانی داداریو ذخیره شده‌اند، در نتیجه، تمامی خریداران، فروشندگان و نمایندگی‌های فروش وهمچنین ماموران گمرک در سراسر دنیا می‌توانند به صفحه‌ی www.daddario.com/playreal مراجعه کنند و با وارد کردن کد امنیتی (سریال نامبر)  موجود در هر بسته‌بندی، از اصل بودن محصولی که در دست دارند، مطمئن شوند.  

5. با استقرار پایگاه Play Real توسط کارشناسان کمپانی ما، روندی آغاز شده‌است که بر اساس آن اطلاعات لازم مبنی بر تشخیص محصولات تقلبی به خریداران داده شود تا همگی بتوانند از صحت محصولات خریداری شده‌شان مطمئن شوند.

کمپانی ما، با همراهی بیش از 12 نفر از اعضای خانواده در امور مدیریتی، مجموعه‌ی بزرگی از لوازم موسیقی جانبی و مورد نیاز نوازندگان را با کیفیت بالا طراحی، تهیه و تولید کرده‌است. ما با افتخار، اعلام می‌کنیم که تمام تلاش و دانش خود را برای ثبات در کیفیت و طراحی‌های بی نظیر به کار برده‌ایم که در نتیجه، با حمایت از تمامی محصولات جانبی تولید شده در این کمپانی، برای مصرف‌کنندگان گرامی این حق را قائل هستیم که در هر زمان و هر مکانی که هستند، هر کدام از محصولات تولید شده در این خانواده را که از نظر کیفی با انتظاراتشان هم‌خوانی ندارد، به ما برگردانند و ما را مطلع سازند.

توجه شما را به نکاتی مهم در زمینه ی خرید سیم های گیتار برند داداریو، جلب میکنم: 

  • بیشتر محصولات تقلبی توسط تبلیغات غیر‌معمول در وب‌سایت‌های اینترنتی نامعتبر و با قیمتی بسیار پایین عرضه می‌شوند. در صورت ملاحظه‌ی چنین تبلیغاتی، از تقلبی بودن محصولاتشان مطمئن شوید و پس از آن، اطلاعات آن‌ها را به ایمیل (این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید ) گزارش دهید تا با پیگیری‌های لازم، از فعالیتشان جلوگیری شود.
  • تمامی محصولات برند داداریو در سایت‌های چینی که با قیمتی بسیار پایین به فروش می‌رسند، بدون اینکه نیازی به کارشناسی داشته باشند، تقلبی هستند. منطقا غیرممکن است که فروشنده‌ای بتواند سیم‌های گیتار را ارزان‌تر از مبلغ رسمی فروش در نمایندگی‌ها و فروشگاه‌های مجاز موسیقی به فروش برساند. سایت‌های اینترنتی بزرگ مانند Ebay نیز، کشور اصلی هر فروشنده را برای شما مشخص می‌کنند. به خاطر داشته باشید، برای فروشندگان و تولیدکنندگان محصولات تقلبی و کپی، ساده‌ترین راه‌حل قرار دادن عنوان MADE IN USA بر روی بسته‌بندی‌ست. در نتیجه هرگز فریب بسته‌بندی محصولات را نخورید.
  •  حتما به کد امنیتی (سریال نامبر) درج شده در بسته‌بندی داخلی هر ست از سیم‌های گیتار که به منظور جلوگیری از پوسیدگی و خرابی آن محصول تعبیه شده‌است، دقت کنید. اگر شماره‌ای موجود است، حتما به سایت داداریو رفته و به منظور مطمئن شدن از اصلی بودن محصول خریداری‌شده، شماره را چک کنید.

داداریو سریال نامبر

 

ما هرگز نمی‌توانیم بازار جهانی را از وجود تجارت غیراخلاقی و غیرقانونی پاکسازی کنیم، اما با همکاری شما می‌توانیم روند افزایش آن‌ها را کنترل و متوقف کنیم .

 از توجه و همکاری صادقانه‌ی شما بسیار سپاسگذاریم.

با احترامات کامل

جیم داداریو ( مدیر عامل کمپانی داداریو)


search