نحوه‌ی قیمت گذاری

 

 

نحوه‌ی قیمت‌گذاری

شاید این پرسش شما نیز باشد که چرا قیمت‌ سیم‌های ‌گیتار تا این حد در بازار ایران متفاوت است؟! از سنتی‌ترین مراکز خرید لوازم موسیقی مانند جمهوری گذرکنید، مغازه به مغازه متوجه تغییرات فاحش قیمت می‌شوید و نکته جالب هم در این زمینه مدعی بودن بر تقلبی بودن سیم همسایه و اصل بودن جنس خود است! ساده‌ترین پاسخ به این قضایا نبودن سیستم نظارت کیفی، نداشتن نمایندگی معتبر، و عدم تعهدات فروشندگان بر ارائه محصولات با کیفیت و اورجینال است.

به عنوان مثال اکثر سیم‌های گیتار داداریو در بازار ایران یا تقلبی است و اگر هم اصل باشند سیم های فاسد شده‌ایست که بصورت فله‌ای خریداری شده‌اند و در کشورهای جهان سوم اعم از ایران پخش می‌شوند؛ حتی برخی از مدل‌های سیم‌های داداریو را شما می‌توانید با بسته‌بندی مشابه  از کشور چین بصورت انبوه خریداری نمایید - بر فرض بسته‌بندی سیم‌های EJ45 و EJ46 از سری‌های پر مصرف و معروف داداریو از سال 2012 به بعد کاملاً تغییر یافته است؛ اما کماکان این سیم‌ها با همان بسته‌بندی‌های قدیم در ایران به فروش می‌رسد! این امر دو احتمال را بیشتر پدید نمی‌آورد یا این‌که سیم خریداری شده تقلبی است یا فاسد!  قاعدتاً فرد سودجو و متقلب این سیم‌ها را با قیمتی فوق‌العاده پایین با بسته‌بندی یکسان جدید یا قدیمی اما با کیفیتی بسیار نازل‌تر از کشور چین خریداری و وارد بازار ایران می‌کند که نسبت به قیمت اصلی برای او بسیار ارزان‌تر تمام می‌شود به همین دلیل سیمی هم که فروشنده به دست مصرف کننده می‌رساند اکثر اوقات از قیمت فروش جهانی سیم ِاصل پایین‌تر و یا حتا برابر است! برای اینکه قیمتی که شما برای بهای یک سیم اصل داداریو باید بپردازیدحداقل باید دو برابر سایت آمریکایی‌ای همچون strings by mail باشد چون فروشگاه سایت مذکور در خود آمریکا واقع شده است به علت عدم پرداخت مالیالت و آمریکایی بودن ِداداریو به بهایی که ما اقدام به خرید آن می‌کنیم بسیار نزدیک است، در نتیجه با احتساب 25 درصد مالیات گمرکی و هزینه‌ی حمل و نقل و سود منطقی فروشنده، اگر بهای عرضه‌ی آن در ایران میزانی کمتر از حداقل دو برابر قیمت دلاری آن در سایت مذکور باشد یک جای کار می‌لنگد!  متاسفانه همانطور که در توضیحات جیم داداریو مالک کارخانه‌ی داداریو خواندید، گسترش سیم‌های تقلبی  صرفاً در کشور‌های جهان سومی نمی‌باشد بلکه در کشورهایی همچون آلمان و انگلیس ... در ابعاد نسبتاً بزرگی خرید و فروش می‌شوند. یکی از تمهید‌های پی بردن به اصلی یا تقلبی بودن سیم جستجو کردن سریال نامبر در سایت رسمی داداریو و صفحه‌ی Playreal است؛ این امکان از سال 2009 فراهم شده است. همین حالا سریال یکی از سیم‌هایی که خریداری کرده بودید را تست کنید! (درباره نحوه‌ی تشخیص سیم اصلی و سریال نامبر سیم توضیحات مبسوط و کامل در سایت قرار داده شده است)

 

بسته بندی قدیمی و جدید سیم داداریو

در واقع بهای سیم اصلی را می‌پردازید اما سیم فاسد و تقلبی می‌خرید!
این معضل باعث شده است تا بسیاری از نوازندگان اطمینان خود را نسبت به برند مورد نظر از دست دهند اما نمی‌دانند کیفیت سیم اصلی پایین نیست بلکه محصول خریداری شده وی تقلبی می‌باشد؛ با کمی تحقیق و جستجو در اینترنت و سایت‌های معتبر خارجی هم متوجه خواهید شد که پایه گذار بسیاری از تکنولوژی‌های تولید سیم و سیم‌پیچ‌‌های سیم گیتار در دنیا انحصاراً شرکت داداریو می‌باشد؛ و بسیاری از کارخانه‌های دیگر برخی از تکنولوژی‌های تولید سیم را از شرکت داداریو خریداری کرده اند؛ با این تفاسیر چطور ممکن است بزرگترین کارخانه تولید سیم گیتار در دنیا، سیم‌های با کیفیت پایین‌تر از شرکت‌های رقیب تولید کند؟!  مسلما تنها یک نوازنده حرفه‌ای میتواند تشخیص دهد سیمی که میخرد چه فاکتورهایی را باید داشته باشد اما متاسفانه هنرجویان و بسیاری از مصرف‌کنندگان قدرت تشخیص سیم اصل از تقلبی را بر حسب فاکتورهایی چون کیفیت متریال به کار رفته و غیره را ندارند و پس از مصرف این قبیل سیم ها اعتماد خود را به برند مورد نظر از دست میدهند.

 

مصرف کننده‌ی حرفه‌ای باشید
 کمپانی‌های تولید کننده‌ی اصلی، محصولات خود را به فروشنده‌ها و نمایندگی‌ها به قیمت ثابت و مشخصی عرضه می‌کنند. در واقع هر فروشنده درستکار و معتبری یک سود منطقی را برای خود لحاظ و به دست خریدار می‌رساند. ساده‌ترین راه برای متوجه شدن قیمت جهانی سیم جستجو در اینترنت و سایت‌های استرینگز که مرجع اصلی بسیاری از نوازندگان است - می‌باشد. مطمئن باشید اگر قیمتی پایین‌تر و یا حتا بالاتر از قیمت جهانی دیدید، یک جای کار می‌لنگد! گرچه الزاما پایین و بالا بودن نسبت به نرخ جهانی هم دلیل اصل بودن سیم نیست اما قابل توجه است چرا که مدل های مختلف داداریو پایین‌تر از قیمت نمایندگی رسمی در بازار تهران یافت می‌شود.  ملاک ما از قیمت جهانی سیم صرفاً بهای آن محصول در سایت های فروش استرینگز آمریکایی نمی باشد زیرا که به عنوان مثال همانطور که بالاتر اشاره شد سایت مرجعی همانند استرینگز بای میل در کشور آمریکا واقع شده است که با توجه آمریکایی بودن تولیدات داداریو، قیمت خرید ما بسیار نزدیک به بهای اقلام این سایت است در نتیجه با احتساب 25 درصد مالیات گمرکی و هزینه ی حمل و نقل و سود عرضه کننده قریب به دو برابر بهای سیم در سایت مذکور در ایران می بایست به خریدار عرضه شود.کلام آخر
شرکت داداریو به عنوان بزرگترین کارخانه‌ی تولید سیم‌گیتار، سازهای زهی، و لوازم جانبی موسیقی در دنیا از جمله ایران شهرت فراوانی دارد و این شهرت بدلیل کیفیت بالای سیم‌های اصل در گذشته ای نچندان دور در ایران بود. پیش از این سیم‌های ارزان قیمت داداریو (در صورت اصل بودن!)  وارد بازار ایران می‌شد و سیم‌های حرفه‌ای‌تر داداریو به دلیل اینکه سودجویان منفعت بالایی را در آن نمی‌دیدند وارد نمی‌شد و مسلما از چشم گیتاریست‌های حرفه‌ای دورمی‌ماند.  اما «گیتارسرا» به عنوان اولین وارد کننده تخصصی مستقیم سیم‌های داداریو ازآمریکا گامی محکم و موثر در زمینه تغییر این روند برداشته است و با واردات و عرضه‌ی سیم‌های حرفه‌ای به خصوص سیم‌های گیتارکلاسیک داداریو، نیازهای نوازندگان حرفه‌ای‌تر را هم برطرف می‌سازد.  نحوه‌ی قیمت‌گذاری ما بر اساس استاندارد جهانی و سودمنطقی نسبت به شرکت اصلی می‌باشد. در واقع تمام سعی بر این است قیمت‌های ما با احتساب هزینه‌های حمل و نقل (مستقیماً از آمریکا به بلژیک و سپس به ایران) و هزینه‌ی گمرکی - همتای فروشندگان بین المللی داداریو در سراسر جهان و متناسب با بازار بین‌المللی باشد. لذا این اطمینان خاطر را برای مصرف کننده محترم می‌توانیم ایجاد کنیم که  با خیالی آسوده و قیمتی مطمئن اقدام به خرید محصول مورد نظر خود می‌کنند و مسلما بیش از ده سال فعالیت در تمامی رخدادهای گیتار ایران اعتبار و پشتوانه ماست تا در این زمینه نیز دوباره اطمینان و آرامش خاطر را به مصرف کننده مبتدی و حرفه ای بدهیم.
پیشاپیش از نظرات و پیشنهادات شما عزیزان استقبال میکنیم.


search