Adam del Monte

آرتیست کلاسیک فلامنکو داداریو آدام دل مونته

 

Adam del Monte

سیم‌های گیتار EXP45 توانایی اجرای بهترین قطعات را برای  هر دو گیتار فلامنکو و کلاسیک به نوازنده میدهد. آنها بیشترین قابلیت ساز نوازندگان را به نمایش میگذارند.


Adam del Monte ( آدام دل مونته)  جزو معدود نوازندگان گیتاریستی میباشد که سبکهای کلاسیک و فلامنکو و جز را با کیفیت و موزیک بسیار بالایی اجرا مینماید. وی تحصیلات آکادمیک موسیقی را در  Royal Northern College of Musicمنچستر انگلیس فراگرفت. در ادامه به گرانادای اسپانیا رفت وگیتار کلاسیک و فلامنکو را زیر نظر پدرش و همراه با نوازندگان کولی ادامه داد .
دل مونته همچنین در زمینه ساخت موسیقی فیلم در دنیای هالیوود نیز فعالیت های داشته است .
اجراهای بینظیر وی از پیاتزولا - باخ - آلبنیز از یک سو, اجرای قطعات فلامنکو و همچنین از سوی دیگر علاقمندی وی به موسیقی جز از وی گیتاریستی خارق العاده بوجود اورده و در تمامی این سبکها سعی نموده است تا مرزهای موجود میانشان را حفظ نماید چه در اجرای قطعات فلامنکو و چه در اجرای قطعات کلاسیک .
هر چند وی در اجرای قطعات تفسیر مورد علاقه خود را با توجه به تجربه اش اجرا مینماید همانطور که در اجرای قطعات باخ (”Partita in B-minor” ) سعی نموده است تا فضای دوران باروک را تداعی نماید اما با آزادی بیان و تعبیر وی در اجرا زیبایی خاصی به قطعه داده است.
برخی از فعالیتهای وی :
در سال 1997 وی جایزه اول مسابقات بین المللی گیتار کلاسیک Stotsenberg ر از آن خود نمود.
در سال 1998 آلبوم فلامنکو وی با عنوان Viaje a Un Nuevo Mundoمنتشر شد.
وی به سفارش گروه کوارتت مشهور LAGQ قطعه ‘Cambio de Aire’ را برای آنها ساخت .
در سال 2000 کنسرتو آرانخوئز را با ارکستر فیلارمونیک لوس انجلس اجرا نمود.
وی همچنین با خوانندگانی چون Enrique Morente و Lole’ y Manuelنیز همکاری داشته است
دل مونته در حال حاضر دردانشگاه کالیفرنیایی شمالی در دپارتمان موسیقی جز مشغول به فعالیت میباشد و در کنار ان گیتار فلامنکو و رهبری گروه های مختلف گیتار را بر عهده دارد. از وی کتاب و فیلم های آموزشی گیتار فلامنکو نیز بتازگی منتشر شده است.

 

 

 


search